Chodili k nám

Tomáš Masopust

Publikováno: 25. 6. 2019 Autor(ka): Martina Říhová

psychoterapeut a herec

Tomáš Masopust

Absolvent roku 1993 - psychoterapeut a herec Tomáš Masopust.
Vystudoval obor Andragogika – vzdělávání dospělých a VOŠ hereckou.
Dále absolvoval Psychoterapeutický výcvik zaměřený na hlubinnou terapii v systému SUR (SUR – komplexní institut pro výcvik v psychoterapii) a výcvik v mediaci – systém podpory řešení konfliktů.
V současnosti je frekventantem psychoterapeutického výcviku Gestalt.
Od roku 2005 pracoval v sociálních službách, deset let řídil organizaci podporující lidi s mentálním postižením Portus Praha, z. ú.. V současnosti zde působí jako člen správní rady. 
Založil a rozjel úspěšný sociální podnik nabízející pracovní uplatnění lidem s handicapem v potravinářské dílně s názvem “Dobroty s příběhem”. V roce 2016 se stal společenským podnikatelem roku v soutěži EY podnikatel.
Je spoluzakladatelem organizace TUDYTAM zabývající se poskytováním komplexní podpory neziskovým organizacím. Jako lektor a konzultant se zde věnuje především podpoře managementu a tématům týkajících se osobního rozvoje.
Vede podpůrné skupiny pro lidi se schizofrenií a psychotickými obtížemi.
Pracuje jako psychoterapeut v organizace Modré dveře, kde poskytuje individuální, párovou a rodinnou terapii. 
Jako herec se objevil v několika epizodních rolích v různých seriálech (Nadměrné maličkosti, Cukrárna, Labyrint, Nemocnice na kraji města - nové osudy, Ohnivý kuře, atd.), hlavní postavu obsadil ve filmu Indián a sestřička (2006) a zahrál si i v pohádce Škola princů (2010).
Tomáš vzpomíná na Santošku: “Nedávno jsem mluvil se svým synem o tom, jakou jsem dostal nejvtipnější poznámku a v notýsku z páté třídy jsem dohledal tuto: 
Sáhl rukou do kaše žákyni nižšího ročníku, své jídlo tak musela vrátit.”

Zdroj: Tomáš Masopust; tudytam-vzdelavani.cz; idnes.cz; CSFD.cz; ey.com; modredvere.cz