Dlouhodobé úkoly

Publikováno: 25. 3. 2020 Autor(ka): Renata Šmerhovská
Dlouhodobé úkoly

1. Pexeso, asi 20 příkladů na násobilku a 20 výsledků. Pokud máte čtvrtku, je možné napsat příklady krasopisně fixou. Příklady a výsledky musí mít stejně velký formát kartičky. Pozor na společný násobek 2x10=20, 4x5=20. Pak jsou potřeba dva stejné výsledky. Bylo by fajn nedávat násobky číslem 1.
2. Pvouka -lisovat nějaké květiny, rámeček vnitřní je 10 x 8 cm a venkovní 15 x 12 cm a může květina i přesahovat rámeček vnitřní.
3. Plánek- namalovat plánek cesty domů od školních vstupních dveří, pojmenovat ulice, namalovat obchody...
4. Napsat pohádku(v pohádce se objevují kouzelné předměty, kouzelné bytosti, triáda - třikrát - tři přání, tři úkoly, tři bratři..)Musí se tam objevit tato slova PŘESÝPACÍ HODINY, KLOBOUK, KOUZELNÝ STROM, KŮŇ, ZÁMEK. Neplést tam koronavir, toho máme všude dost.
5. Namalovat "roušku", která bude proti koronaviru a bude ukazovat zájem dětí. Moje by třeba měla namalované cyklistické kolo...
6. Vymyslet větu na vyjmenovaná slova po s. Mohou použít pouze vyjmenovaná slova po s, samozřejmě v jiném tvaru - sýček - se sýčkem..a i jiná slova začínající na s. Pouze spojky a, i ani... a předložky na, pod, u mohou začínat jiným písmenem.

7. Pokud jsem rozdala ? nalepit vyjmenovaná slova s obrázky po s a v a pod ně napsat asi dvě slova příbuzná - postupně. Jestliže se nevejde už do malého sešitu, klidně na papír.

8. Namaluj si ohrádku - trojúhelník a zjisti kolik budeš potřebovat centimetrů na celou. Jak budeš počítat?