Dopis č. 2 - úkoly

Publikováno: 18. 3. 2020 Autor(ka): Jana Sedláková

Moje milé děti,

Domčo, Nelčo a Neli, Barunko s Eliškou, Daníku, Šimonku a Tome, tři princezny Aničky, Karinko, Marečkové, Honzíku a Vojtíku, Anežko a Táničko, Lízo, Nichito a Sebíku, Ejmičko s Olivkou, Esterko, Johanko a Betynko, Víťo

moc Vás všechny zdravím z naší třídy. Je tu podezřelé ticho a jediné co slyším, je hudrování Vašeho spolužáka Dýňouška, který Vás neustále shání. Nějak nechce pochopit, že jste mu zmizeli a pořád vykřikuje, že už ho to se mnou moc nebaví a že tu bez Vás není žádná zábava. Tak snad se brzy dočká.

Posílám vám další domácí úkoly. Věřím, že je zvládnete a já se budu těšit, až mi svoji práci ukážete a budu vám moci napsat nějaké jedničky do notýsku. Držím palce, aby se vše dobře dařilo a byli jste zdraví.              Paní učitelka Sedláková.

Domácí úkoly

Písanka – s. 8 a 9

Matematika– s. 20

Český jazyk – učebnice

  1. 97 – přečíst cvičení 3/ a, b – stačí ústně
  2. 98 – přepsat žlutou tabulku do sešitu
  3. 98 – a) - do sešitu
  4. b) - ústně

Čítanka – básničky na s. 101 + Čtení – čtěte svou oblíbenou knížku a zapište si ji do čtenářského deníku – budu ho vybírat až se vrátite do školy

Prvoukaknížka - přečíst str. 40 a 41 a naučit se měsíce v roce nazpaměť

Pracovní výchova – zkuste doma něco uvařit nebo alespoň připravit svačinu či obložený chlebík pro členy tvé rodiny. A pozor děti při krájení. Nožík držet opatrně. Nebo poproste maminku či staršího sourozence o mírnou pomoc. Držím palce ať se Vám dobrota povede.

Vzkaz od Dýňouška ……….Ahoj děti. Užívejte si jarní přírody, jezte hodně ovoce a zeleniny. Jablíčka, pomeranče, rajčátka, papriky… Jenom prosím vynechte dýňovou polévku J.